top of page

Zebra Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Zebra Perde En Ölçüsü Nasıl Alınır?

Zebra perdenizi takacağınız pencerenin her iki yanından minimum 10 cm olmak üzere 20’şer cm’e kadar fazla pay bırakmanızı öneriyoruz. Duvara veya tavana montajı yapılacak olan perdelerde pencerenin her iki yanından bırakacağınız bu fazla pay ile gizliliği tam olarak sağlayabileceksiniz. Zebra perdenizi çerçeve içine takacaksanız tam ölçü almalısınız, burada fazla pay bırakılmaz.

Zebra Perde Boy Ölçüsü Nasıl Alınır?

Zebra perdelerin mekanizması sarılarak açılıp kapandığı için boy ölçüsü almada vereceğiniz fazla uzunluk sorun teşkil etmeyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta duvara takılacak zebra perdeler için yukardan makul bir boşluk bırakarak ölçü alınması gereğidir. Tavana takılacak zebra perdelerde tavandan başlayarak mermere kadar ölçü almalısınız. Bu aldığınız ölçüye sarım payı dediğimiz ve yukarıdaki borunun görünmesini engelleyen 15 cm’lik bir pay eklemeniz gerekir. 

Fransız balkon tarzı yere kadar olan camlar için tavandan başlayarak yere kadar ölçü alıp bu ölçüye 15 cm sarım payını da ekleyerek siparişinizi vermelisiniz. 

Alışverişe Başlayın
bambu32uy.1.jpg
Boş Sayfa: Hoş Geldiniz
bottom of page